Снежана Радојичић, у путничком свету позната као Циклономад, од 2011. путује бициклом око света. До сада је прешла више од 120.000 километара на четири континента: Европи, Азији, Јужној и Северној Америци и неколико хиљада километара пешке.
Путовање је започела на бициклу старом 30 година, а од тада па до данас, преко 3000 ноћи је преспавала у шатору. Снежанино путовање постало је њен начин живота – номадски, око света.
Међу њеним највећим бициклистичким подвизима су прелазак Хималаја, прелазак пустиње Гоби, чилеанске Атакама пустиње, деветомесечна вожња на перуанским Андима и тако даље.
У више наврата, Снежана је препешачила дуге руте. Неке од њих су Камино де Сантијаго, чувени Салкантај трек преко Анда и кроз Амазонију, али и многе друге.
На јесен планира одлазак у Нови Зеланд, како би препешачила 3.000 километара дугу Те Араора руту, а затим би наставила даље бициклом кроз Аустралију. До сада је објавила више књига о својим путовањима по свету.
О својим, по свему изузетним путовањима, Снежана ће говорити 2. априла од 18 часова у салону наше библиотеке.